Свічка пам’яті. Голодомор мовою фактів

«Свічка Памяті. Голодомор мовою фактів» (Про реальні події в рідному місті) та «Голодомор1932-1933р.р. – геноцид українського народу».

21-22 листопада бібліотекою школи спільно з класними керівниками 5-В, 6-Б, 6-В, 8-А, 9-Б класів були проведені уроки пам’яті жертвам голодомору «Свічка Пам’яті. Голодомор мовою фактів» про реальні події в рідному місті та «Голодомор 1932-1933 р.р. – геноцид українського народу».

Під час проведення Уроку пам’яті   звернулись  до  спогадів очевидців Голодомору.

Голодомор 1932-1933 років в Україні назавжди залишиться в пам’яті українців однією з найстрашніших сторінок нашого минулого.  Але в той же час Голодомор – це історичне явище, яке відбувалося у конкретний час, у конкретному місці і є наслідком дій конкретних осіб. Учні вшанували пам’ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

  .

Година спілкування у 5-В класі

       21.11.2017 року у 5-В класі (класний керівник Карпенко В.Г.) було проведено  годину спілкування «21 листопада – День Гідності та свободи» з метою  вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

      Учні переглянули відеоматеріали до теми, вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України, написали побажання нашій  Батьківщині й прикріпили їх на карту.

День Гідності та Свободи

Горить свіча і пам’яті сльоза

додолу з неї краплями стікає.

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна пам’ятає.

21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, який об’єднав дві доленосні події в історії нашої країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію гідності 2013 року. Мета свята – не тільки вшанувати патріотизм і мужність українців, які не побоялися стати на захист демократії, а й розповісти наступним поколінням про те, як люди боролися за свої права та національну гордість, як віддавали за це своє життя. Сьогодні на шкільному заході, присвяченому Героям Небесної сотні, зі сльозами на очах, згадували вбитих євромайданівців. Зворушливі вірші про передчасну загибель таких зовсім ще юних хлопців, про нескінчену біль їх матерів, не залишили байдужим жодного з присутніх. Не менше вразили учнів документальні кадри тих подій, на котрих вони побачили майже своїх однолітків, яких жорстоко, по-звірячому б’ють в ніч на 30 листопада. Неможливо без жаху та болю дивитись, як 18-20 лютого під час кривавих сутичок у Києві, гинуть звичайні люди, серед яких майже діти. Своєю передчасною загибеллю вони ніби закликають всіх нас – НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ! «Не плачте, мамо. Ваш син у Небесній сотні. Йому вже не болять рани. Він прийде, коли Ви спатимете, і розкаже, як любить Вас. Вони не були героями. Вони були звичайними людьми. І в мить останню віддали нам найдорожче, що мали, — життя своє. За нас віддали. Аби ми жили. Долюбили за них, дітей їхніх ненароджених доколихали, пісень за них доспівали. Не плачте, мамо. Дозвольте поплакати світові».

 

День толерантності у 7-Б класі

Міжнародний день толерантності — свято, яке відзначається 16 листопада в усьому світі. Його запровадили у 1995 році за рішенням ЮНЕСКО. Саме цього дня ухвалили Декларацію приницпів терпимості. У ній йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їх віросповідання, етносу або кольору шкіри. Ці принципи закріпили у Загальній декларації прав людини, що проголошує неприйняття усіх форм дискримінації, недопущення геноциду і покарання за нього.

Ідеї толерантності набувають все більшого визнання в сучасному світі, все більше країн активно запроваджують їх  у свою освіту, державно-суспільне життя, розглядають їх як найдієвіший засіб досягнення  взаєморозуміння,  взаємоповаги, злагоди між громадянами.

   З нагоди Міжнародного дня толерантності у 7-Б класі (класний керівник Дергачова А. І.) відбувся виховний захід. Діти створили проект «Люди сильні один одним», написавши побажання іншим на малюнку власної долоньки, взяли участь у тренінгу «Я найкраще можу…», завдяки якому учні поділилися з однолітками своїми найкращими корисними досягненнями, самоствердилися та підтримали однокласників, а наостанок  семикласники переглянули відеофільм «Ми різні, але єдині», героями якого були вони самі.

    Завдяки виховному заходу до Дня толерантності учні 7-Б класу вчилися чути, розуміти, цінувати та поважати один одного. Адже найголовніше у житті – пам’ятати, що люди мають завжди залишатися людьми, виявляючи доброту, співчуття й толерантність до близьких та оточуючих.

Вітаємо!

 З 28 серпня по 03 листопада 2017 року відповідно до наказу комунального закладу «Мала академія наук» учнівської молоді Херсонської обласної ради від 22.08.2017 р. № 52-О «Про проведення обласного заочного конкурсу літературних творів «Японія від періоду Нара до сьогодення»  проведено вищезазначений Конкурс.

Всього у  Конкурсі було представлено 137 робіт учнів загальноосвітніх навчальних закладів та вихованців позашкільних навчальних закладів м. Херсона та області. Кількість учасників Конкурсу від навчальних закладів м. Херсона склала 53 учня, від області  –  83.  З міста Херсона переможцями стали 42 учні, з міст та районів області – 57.  Конкурс проводився у шести номінаціях.  У номінації «Японське мистецтво» , у якій було представлено 34 роботи,

Сергєєва Тетяна, учениця 10-А класу

посіла ІІІ місце.

Щиро вітаємо з перемогою та бажаємо поадльших успіхів!

Вітаємо!

Щиро вітаємо

Волобуєву Вікторію,

ученицю 11-А класа,

яка посіла І місце у міському етапі обласного конкурсу учнівської молоді з Web-дизайну та її вчителя Арсеновича Андрія Григоровича. Бажаємо успіхів та перемоги в обласному етапі!

До Дня української писемності та мови

По-своєму кожна
Пташина співає,
По-своєму кожен
Народ розмовляє.
У мене й народу мого
Українська є мова чудова,
Своя, материнська.

По світу її,
Як святиню, нестиму
Допоки живу,
В чистоті берегтиму,
З Любов’ю сердечною,
Вірністю сина.

Ця мова для мене,
Як мати, єдина.

Такими слова розпочався святковий захід до Дня української писемності та мови серед учнів 7 класів.

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента   № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».

  

Багата і милозвучна наша рідна українська мова. Вона – найпрекрасніше диво, скарбниця, в якій зберігається історія нашого народу, його душа, культура. У цьому вкотре впевнелися наші учні завдяки мовознавчій вікторині «Рідне слово», під час якої семикласники брали участь у брейн-ринзі, завданням якого було дати правильні відповіді за матеріалом вивчених розділів мовознавства. Також діти вправно виконували завдання конкурсу «Народна мудрість», дописуючи прислів’я, впоралися із конкурсом «У світі фразеологізмів», встановлюючи відповідність між синонімічними фразеологізмами. А виявити любов до рідного поетичного слова учням допоміг конкурс «Поетичний», завдяки якому діти показали знання змісту вивчених поезій. Також протягом святкового заходу учні-читці дарували усім присутнім красу поетичного слова, майстерно розповідаючи напам’ять вірші про українську мову.

     Учні показали знання державної мови, виявили любов та повагу до рідного слова.

Все в тобі з’єдналося, злилося –
Як і поміститися в одній! —
Шепіт зачарований колосся,
Поклик із катами на двобій.
Ти даєш поету дужі крила,
Що підносять правду в вишину,
Вченому ти лагідно відкрила
Мудрості людської глибину.
1 тобі рости й не в’януть зроду,
Квітувать в поемах і віршах,
Бо в тобі — великого народу
Ніжна і замріяна душа.

Василь Симоненко